Ako ošetriť steny obývačky pre alergikov pomocou Nano Coat Systému
Language
Helske

Ako ošetriť steny obývačky pre alergikov pomocou Nano Coat Systému

V domácnosti, v ktorej sa zdržujú alergici, je dôležité, aby sa eliminovali všetky podnety, ktoré im spôsobujú zdravotné problémy. Takýto problém nastáva v zdieľaných priestoroch ako je napríklad obývačka, ak kvôli zvýšenej vlhkosti a kondenzácii vodných pár na povrchu stien vzniká pleseň. Pleseň je pre alergikov nebezpečná, keďže uvoľňuje do vzduchu spóry spôsobujúce dýchacie problémy, ekzémy, kašel a iné alergické reakcie.  

Na vytvorenie zdravého prostredia pre alergikov je potrebné myslieť už od začiatku - už od prvotného ošetrenia stien. 

Nano Coat System® je vyvinutý špeciálnou technológiou, založenou na nanoštruktúrach. Priedušný materiál zaistí, že steny prirodzene dýchajú a umožňuje prechod vodnej pary cez konštrukciu. Zároveň zabraňuje kondenzácii vodných pár na povrchu steny, čím znižuje riziko vzniku plesní. Tento systém má antibakteriálny povrch a je vhodný do miestností, v ktorých sa zdržujú alergici. 

Na ktoré miesta v obývačke je je potrebné aplikovať hmotu? 

Systém môžete aplikovať na všetky steny izby vrátane stropu. Taktiež ho naneste aj na špalety v okolí okien a vstupov na balkóny, pretože práve tam dochádza k úniku tepla a kondenzácii vodných pár, ktorým Nano Coat System zabraňuje. Hmotu naneste aj na všetky obvodové (fasádne, vonkajšie) steny alebo na miesta, kde sa vyskytujú tepelné mosty.

Nano Coat System® sa skladá z:

Nano PT -  predstavuje hĺbkovú penetráciu, ktorá stabilizuje základy. Používa sa na nasiakavé súdržné povrchy a aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano AM - používa sa na všetky ostatné povrchy, na ktoré nemôžeme použiť Nano PT. Teda na nenasiakavé súdržné povrchy ako sklo, mramor, kachličky a iné.  Obsahuje jemné čiastočky piesku a lepidlo, na ktoré sa veľmi dobre prichytí iný stavebný materiál. Aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano TC - slúži na opravu dier, špár a malých nerovností veľkosti do 3-4mm.

Nano Coat Home® – finálna vrstva hmoty, ktorá sa aplikuje nerezovým hrebeňovým hladitkom na predpripravený ošetrený hladký povrch v hrúbke približne 2 mm. Po vyzretí povrch vyhladíme brúsnym papierom.

 

Aplikujeme v poradí: 

    1. Nano PT alebo Nano AM,

    2. Nano TC, ak je potrebná úprava povrchu,

    3. finálna vrstva Nano Coat Home®.

Odporúčame

kontaktujte nás

VÁŠ KONTAKT PRE OTÁZKY O HELSKE ENERGY SAVE®:

ccs@helskeenergysave.com