Ako ošetriť strop v kúpeľni a predísť vzniku plesne pomocou Nano Coat System
Language
Helske

Ako ošetriť strop v kúpeľni a predísť vzniku plesne pomocou Nano Coat System

Zvýšená vlhkosť v kúpeľni spôsobuje, že vodné pary kondenzujú na povrchu stien. Často sa zrážajú práve na strope, ktorý je nedostupný pre bežné čistenie dezinfekčnými prostriedkami. Dlhodobo zvýšená vlhkosť a mokré steny sú ideálnym priestorom pre vznik plesní, ktoré ohrozujú naše zdravie vylučovaním spórov spôsobujúcich rôzne dýchacie problémy, alergie či ekzémy.  

Ošetrite strop kúpeľne preventívne aplikáciou Nano Coat Systému.  Firma Helske vyvinula špeciálnu aktívnu hmotu, založenú na nanoštruktrúrach, ktorá ponúka hneď niekoľko skvelých vlastností. 

Nano Coat System pôsobí paropriepustne, takže vlhkosť neostáva v kúpelni, ale prechádza konštrukciou. Na druhej strane vytvára na povrchu steny akúsi štruktúru, ktorá odráža teplo, takže kúpelňa ostane príjemne vyhriata. Skvelou výhodou Nano Coat Systemu je aj to, že výrobky si môžete skombinovať podľa svojich predstáv. Ak využijete napríklad špeciálny podkladový náter Nano AM, hmotu môžete následne aplikovať aj na nenasiakavé povrchy ako sú kachličky, sklo, železo alebo dlažba. Dokážete tak preventívne ošetriť strop kúpeľne bez ohľadu na to, z akého materiálu je vytvorený. 

Na ktoré miesta v kúpeľni je potrebné aplikovať hmotu? 

Systém môžete aplikovať na všetky steny kúpeľne vrátane celej plochy stropu. Taktiež ho naneste aj na špalety v okolí okien, pretože práve tam dochádza ku kondenzácii vodných pár, ktorým Nano Coat System® zabraňuje. Hmotu naneste aj na všetky obvodové (fasádne, vonkajšie) steny alebo na miesta, kde sa vyskytujú tepelné mosty. Aplikujte na všetky problémové miesta, na ktorých je väčšie riziko vzniku plesne. Výhodou systému je aj aplikácia na nenasiakavé podklady, ako sú kachličky, dlažba, mramor, sklo a podobne. 

Nano Coat System® sa skladá z:

Nano PT -  predstavuje hĺbkovú penetráciu, ktorá stabilizuje základy. Používa sa na nasiakavé súdržné povrchy a aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano AM - používa sa na všetky ostatné povrchy, na ktoré nemôžeme použiť Nano PT. Teda na nenasiakavé súdržné povrchy ako sklo, mramor, kachličky a iné.  Obsahuje jemné čiastočky piesku a lepidlo, na ktoré sa veľmi dobre prichytí iný stavebný materiál. Aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano TC - slúži na opravu dier, špár a malých nerovností veľkosti do 3-4mm.

Nano Coat Home® – finálna vrstva hmoty, ktorá sa aplikuje nerezovým hrebeňovým hladitkom na predpripravený ošetrený hladký povrch v hrúbke približne 2 mm. Po vyzretí povrch vyhladíme brúsnym papierom.


Aplikujeme v poradí: 

1. Nano PT alebo Nano AM,

2. Nano TC, ak je potrebná úprava povrchu,

3. finálna vrstva Nano Coat Home®.

Udržať si zdravú kúpeľňu je úplne jednoduché - aplikujte Nano Coat System® a nechajte steny prirodzene dýchať. 

Odporúčame

kontaktujte nás

VÁŠ KONTAKT PRE OTÁZKY O HELSKE ENERGY SAVE®:

ccs@helskeenergysave.com