Ako predísť vzniku plesne v obývačke prepojenej s kuchyňou aplikáciou Nano Coat Systému
Language
Helske

Ako predísť vzniku plesne v obývačke prepojenej s kuchyňou aplikáciou Nano Coat Systému

Vo veľkých priestoroch, ktoré predstavuje napríklad obývačka prepojená s kuchyňou, sa často vyskytujú problémy spôsobené rozdielnym účelom týchto miestností. Výpary, ktoré vzikajú pri varení zvyšujú vlhkosť nielen v kuchyni, ale aj v obývačke. Zvýšená vlhkosť predstavuje väčšie riziko vzniku plesní, keďže para kondenzuje na povrchu stien. To už je pre ľudské zdravie nebezpečné. Plesne totiž do vzduchu vylučujú spóry, ktoré spôsobujú rôzne formy alergických reakcií, ekzémy, problémy s dýchacími cestami či dokonca astmu. 

Ošetrite steny preventívne a eliminujte riziko vzniku plesne už na začiatku. Riešením je aplikácia stavebnej hmoty Nano Coat System®.  

Nano Coat System® je vyvinutý špeciálnou technológiou, založenou na nanoštruktúrach. Priedušný materiál zaistí, že steny prirodzene dýchajú a umožňuje prechod vodnej pary cez konštrukciu. Aplikáciou Nano Coat Systemu® dokážete znížiť vlhkosť v miestnosti až o 10%. Zároveň zabraňuje kondenzácii vodných pár na povrchu steny, čím znižuje riziko vzniku plesní. Tento systém je vhodný do všetkých priestorov, v ktorých sa pracuje s jedlom, keďže spĺňa požiadavky EÚ pre certifikáciu materiálov vhodných pre styk s potravinami a má antibakteriálny povrch. Takisto pohlcuje pachy, ktoré vznikajú pri varení. Tým zaistíte, že vlhkosť a pachy, ktoré vznikajú pri varení v kuchyni, sa nebudú prenášať do obývacích priestorov. 

Na ktoré miesta v obývačke a kuchyni je potrebné aplikovať hmotu? 

Systém môžete aplikovať na všetky steny kuchyne aj obývačky vrátane stropu. Taktiež ho naneste aj na špalety v okolí okien a vstupov na balkóny, pretože práve tam dochádza k úniku tepla a kondenzácii vodných pár, ktorým Nano Coat System® zabraňuje. Hmotu naneste aj na všetky obvodové (fasádne, vonkajšie) steny alebo na miesta, kde sa vyskytujú tepelné mosty. Výhodou systému je aj aplikácia na nenasiakavé podklady, ako sú kachličky, dlažba, mramor, sklo a podobne.

Nano Coat System® sa skladá z:

Nano PT -  predstavuje hĺbkovú penetráciu, ktorá stabilizuje základy. Používa sa na nasiakavé súdržné povrchy a aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano AM - používa sa na všetky ostatné povrchy, na ktoré nemôžeme použiť Nano PT. Teda na nenasiakavé súdržné povrchy ako sklo, mramor, kachličky a iné.  Obsahuje jemné čiastočky piesku a lepidlo, na ktoré sa veľmi dobre prichytí iný stavebný materiál. Aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano TC - slúži na opravu dier, špár a malých nerovností veľkosti do 3-4mm.

Nano Coat Home® – finálna vrstva hmoty, ktorá sa aplikuje nerezovým hrebeňovým hladitkom na predpripravený ošetrený hladký povrch v hrúbke približne 2 mm. Po vyzretí povrch vyhladíme brúsnym papierom.

 

Aplikujeme v poradí: 

1. Nano PT alebo Nano AM,

2. Nano TC, ak je potrebná úprava povrchu,

3. finálna vrstva Nano Coat Home®.

Odporúčame

kontaktujte nás

VÁŠ KONTAKT PRE OTÁZKY O HELSKE ENERGY SAVE®:

ccs@helskeenergysave.com