Ako sa predísť vzniku plesne pri digestori v kuchyni?
Language
Helske

Ako sa predísť vzniku plesne pri digestori v kuchyni?

Pri varení vznikajú výpary, ktoré zvyšujú celkovú vlhkosť v miestnosti. To podnecuje tvorbu plesne, ktorá má skvelé podmienky pre rast. Jedným z častých miest napadnutých plesňou je okolie digestora, kde sa na stene zrážajú výpary, ktoré digestor nestihne odsať. Keďže pleseň je zo zdravotného hľadiska veľmi nebezpečná, problém treba podychtiť a vyriešiť už na začiatku. Pleseň totiž vylučuje spóry, ktoré spôsobujú zápal dýchacích ciest, kašeľ, ochorenie kože či alergické reakcie. 

Ošetrite steny preventívne a eliminujte riziko vzniku plesne už na začiatku. Riešením je aplikácia stavebnej hmoty Nano Coat System®. 

Nano Coat System® je vyvinutý špeciálnou technológiou, založenou na nanoštruktúrach. Priedušný materiál zaistí, že steny prirodzene dýchajú a umožňuje prechod vodnej pary cez konštrukciu. Zároveň zabraňuje kondenzácii vodných pár na povrchu steny, čím znižuje riziko vzniku plesní. Tento systém je vhodný do všetkých priestorov, v ktorých sa pracuje s jedlom, keďže spĺňa požiadavky EÚ pre certifikáciu materiálov vhodných pre styk s potravinami a má antibakteriálny povrch. Takisto pohlcuje pachy, ktoré vznikajú pri varení.

Na ktoré miesta v kuchyni je potrebné aplikovať hmotu? 

Systém môžete aplikovať na všetky steny kuchyne vrátane stropu. Odporúčame aplikovať aj v okolí digestora, aby ste preventívne ošetrili steny a zamedzili tak vzniku plesne. Výhodou systému je aj aplikácia na nenasiakavé podklady, ako sú kachličky, dlažba, mramor, sklo a podobne. 

Nano Coat System sa skladá z:

Nano PT -  predstavuje hĺbkovú penetráciu, ktorá stabilizuje základy. Používa sa na nasiakavé súdržné povrchy a aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano AM - používa sa na všetky ostatné povrchy, na ktoré nemôžeme použiť Nano PT. Teda na nenasiakavé súdržné povrchy ako sklo, mramor, kachličky a iné.  Obsahuje jemné čiastočky piesku a lepidlo, na ktoré sa veľmi dobre prichytí iný stavebný materiál. Aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano TC - slúži na opravu dier, špár a malých nerovností veľkosti do 3-4mm.

Nano Coat Home® – finálna vrstva hmoty, ktorá sa aplikuje nerezovým hrebeňovým hladitkom na predpripravený ošetrený hladký povrch v hrúbke približne 2 mm. Po vyzretí povrch vyhladíme brúsnym papierom.


Aplikujeme v poradí: 

1. Nano PT alebo Nano AM,

2. Nano TC, ak je potrebná úprava povrchu,

3. finálna vrstva Nano Coat Home®.

Udržať si zdravú kuchyňu je úplne jednoduché - aplikujte Nano Coat System® v okolí digestora a nechajte steny prirodzene dýchať. 

Odporúčame

kontaktujte nás

VÁŠ KONTAKT PRE OTÁZKY O HELSKE ENERGY SAVE®:

ccs@helskeenergysave.com