Ako sa zbaviť plesne v podkrovnej izbe?
Language
Helske

Ako sa zbaviť plesne v podkrovnej izbe?

Plesne do vzduchu uvoľňujú spory, ktoré vdychujeme a výsledkom môže byť ochorenia, ktoré sa prejavia na našom tele. Preto je dôležité udržiavať v podkrovnej izbe príjemnú klímu s ideálnou vlhkosťou okolo 45 - 55%. Pleseň sa vytvára predovšetkým na stenách susediacich s exteriérom (obvodové), na miestach, kde sa vyskytujú tepelné mosty (rohy, niky, rôzne preklady), v okolí okien a na stenách za nábytkom.

Predchádzaniu vzniku plesni napomáha aj aktívna stavebná hmota Nano Coat System®. Ide o špeciálnu zmes, ktorá je vyvinutá modernou nanotechnológiou. 

Stavebný systém znižiju riziko výskytu plesní, tým, že vytvorí termoreflexnú vrstvu, ktorá odráža tepelné žiarenie späť do miestnosti, Prebytočná vlhkosť sa odstráni, pretože materiál je paropriepustný. Zabraňuje kondenzácii vodných pár na povrchu stien. Ak máte v podkrovnej izbe umiestnenú kuchyňu, komoru, spálňu alebo detskú izbu, systém Nano Coat je ideálnym riešením, pretože jeho povrch je antibakteriálny. Preto je vhodný do miestností, kde sa zdržujú deti, alergici a do mniestnosti, kde sa pracuje s potravinami.

Na ktoré miesta v podkrovnej izbe je potrebné aplikovať hmotu?

Nano Coat System® naneste predovšetkým na všetky obvodové (fasádne, vonkajšie) steny, strop alebo na miesta, kde sa vyskytujú tepelné mosty. Taktiež v okolí okien a dverí na balkón, pretože v ich okolí môže dochádzať ku kondenzácií vodných pár. Netreba zabudnúť aj na steny za nábytkom, pretože práve za nimi nedochádza k dostatočnému prúdeniu vzduchu, čo ma za následok tvorbu plesni.

Nano Coat System® sa skladá z:

Nano PTpredstavuje hĺbkovú penetráciu, ktorá stabilizuje základy. Používa sa na  nasiakavé súdržné povrchy a aplikuje sa štetcom alebo valčekom
Nano AM - používa sa na všetky ostatné povrchy,  kde nemôžeme použiť Nano PT. Teda na nenasiakavé súdržné povrchy ako sklo, železo a iné.  Aplikuje sa štetcom alebo valčekom
Nano TC - slúži na opravu dier, špár a malých nerovností veľkosti do 3-4mm.
Nano Coat Home ®– finálna vrstva hmoty, ktorá sa aplikuje nerezovým hrebeňovým hladitkom na predpripravený ošetrený hladký povrch v hrúbke približne 2 mm. Po vyzretí povrch vybrúsime brúsnym papierom.

Aplikujeme ju v poradí: 

1. Nano PT alebo Nano AM,

2. Nano TC, ak je to potrebné na opravu povrchu,

3. finálna vrstva Nano Coat Home®.

Odporúčame

kontaktujte nás

VÁŠ KONTAKT PRE OTÁZKY O HELSKE ENERGY SAVE®:

ccs@helskeenergysave.com