Ako sa zbaviť vlhkosti v pivnici?
Language
Helske

Ako sa zbaviť vlhkosti v pivnici?

Pivnice sú obvykle miestnosti so zvýšenou vlhkosťou. Sú umiestnené pod podvrchom, a práve pôda je zdrojom vody, ktorá môže prenikať do stien. Pivnice často využívame na uskladnenie veci, nábytku, šatstva, ktoré môžu byť v dôsledku vlhkosti napadnuté plesňou. 

Zbaviť sa nadmernej vlhkosti v pivnici môžete aj pomocou stavebnej hmoty Nano Coat System®.

Vďaka špeciálnej zmesi vyvinutej nanotechnólogiou môžete podchytiť problém s vlhkosťou. Nanesením na stenu sa vytvorí termoreflexná vrstva, ktorá odráža tepelné žiarenie späť do miestnosti, ale zároveň prepúšťa vodnú paru. Prebytočná vlhkosť sa odstráni, čím zabránite vzniku plesní. Jeho aplikácia zabraňuje zrážaniu vzdušnej vlhkosti na povrchu stien a stropov, steny tak prirodzene dýchajú.

Na ktoré miesta v pivnici je potrebné aplikovať hmotu?

Nano Coat System naneste na všetky steny a strop pivnice. Prípadne môžete hmotu použiť iba na  všetky obvodové (fasádne, vonkajšie) steny alebo na miesta, kde sa vyskytujú tepelné mosty.

V kombinácii s vonkajšou izoláciou je Nano Coat System ideálnym riešením na vlhkosť v pivnici.

Nano Coat System® sa skladá z:

Nano PT predstavuje hĺbkovú penetráciu, ktorá stabilizuje základy. Používa sa na  nasiakavé súdržné povrchy a aplikuje sa štetcom alebo valčekom

Nano AM - používa sa na všetky ostatné povrchy,  kde nemôžeme použiť Nano PT. Teda na nenasiakavé súdržné povrchy ako sklo, železo a iné.  Aplikuje sa štetcom alebo valčekom

Nano TC - slúži na opravu dier, špár a malých nerovností veľkosti do 3-4mm.

Nano Coat Home® finálna vrstva hmoty, ktorá sa aplikuje nerezovým hrebeňovým hladitkom na predpripravený ošetrený hladký povrch v hrúbke približne 2 mm. Po vyzretí povrch vybrúsime brúsnym papierom.

 

Aplikujeme ju v poradí: 

1. Nano PT alebo Nano AM,

2. Nano TC, ak je to potrebné na opravu povrchu,

3. finálna vrstva Nano Coat Home®.

Odporúčame

kontaktujte nás

VÁŠ KONTAKT PRE OTÁZKY O HELSKE ENERGY SAVE®:

ccs@helskeenergysave.com