Ako urýchliť občasné vykurovanie garáže pomocou Nano Coat System
Language
Helske

Ako urýchliť občasné vykurovanie garáže pomocou Nano Coat System

Garážové priestory sú často využívané aj ako dielne pre domácich majstrov. Ak je garáž dlhodobo nevykurovaná a nárazovo je potrebné ju ohriať na izbovú teplotu, vykurovanie je pomalé a spotrebuje sa pri tom veľa energie. Ak chcete skrátiť čas vykurovania a ušetriť tak na energiách, myslite preventívne a ošetrite steny aktívnou hmotou Nano Coat System.  

Špeciálne vyvinutá hmota Nano Coat System® od firmy HELSKE® je založená na princípe nanotechnológií. Na stenách vytvára akúsi termoreflexnú vrstvu, ktorá odráža tepelné žiarenie späť do miestnosti. Znižuje sa tak čas potrebný na vykurovanie. Navyše, ak stavebnú hmotu aplikujete na miesto za vykurovacím telesom, odrazom tepla dokážete ušetriť ešte viac. Na týchto problematických miestach totiž najčastejšie dochádza k úniku tepla - zbytočne sa zohrieva stena. Za rok tak dokážete ušetriť na energiách až 35% v kombinácii s vhodným zateplením, a to pri vykurovaní aj chladení. 

Nano Coat System® je zároveň účinnou prevenciou aj proti plesni. Je totiž navrhnutý tak, že prepúšťa vlhkosť, čím sa znižuje riziko vzniku plesní a alergií. Dlhodobú ideálnu mikroklímu v garáži si môžete vytvoriť úplne jednoducho a bez veľkých výdavkov.

Na ktoré miesta v garáži je potrebné aplikovať hmotu?

Nano Coat System® aplikujte za vykurovacie telesá, aby sa teplo odrážalo späť do miestnosti a neprechádzalo cez steny ďalej. Taktiež ho naneste aj v okolí garážových dverí, pretože práve tam dochádza k úniku tepla a kondenzácii vodných pár, ktorým Nano Coat System® zabraňuje. Naneste ho aj na všetky obvodové (fasádne, vonkajšie) steny alebo na miesta, na ktorých sa vyskytujú tepelné mosty. Výhodou systému je aj aplikácia na nenasiakavé podklady, ako sú kachličky, dlažba, mramor, sklo a podobne - takže ho môžete aplikovať aj na nedostupné miesta a rohy miestnosti, ktoré sú často napádané plesňou.

Nano Coat Systém sa skladá z:

Nano PTpredstavuje hĺbkovú penetráciu, ktorá stabilizuje základy. Používa sa na  nasiakavé súdržné povrchy a aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano AM - používa sa na všetky ostatné povrchy,  na ktorých nemôžeme použiť Nano PT. Teda na nenasiakavé súdržné povrchy ako sklo, železo a iné.  Aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano TC - slúži na opravu dier, špár a malých nerovností veľkosti do 3-4mm.

Nano Coat Home®finálna vrstva hmoty, ktorá sa aplikuje nerezovým hrebeňovým hladitkom na predpripravený ošetrený hladký povrch v hrúbke približne 2 mm. Po vyzretí povrch vybrúsime brúsnym papierom.

 

Aplikujeme v poradí: 

1. Nano PT alebo Nano AM,

2. Nano TC, ak je to potrebné na opravu povrchu

3. Finálna vrstva Nano Coat Home®.

Odporúčame

kontaktujte nás

VÁŠ KONTAKT PRE OTÁZKY O HELSKE ENERGY SAVE®:

ccs@helskeenergysave.com