Pleseň v pracovni: Ako sa jej zbaviť za skriňou?
Language
Helske

Pleseň v pracovni: Ako sa jej zbaviť za skriňou?

Príčinou vzniku plesní je zvýšená vlhkosť.  Plesniam sa darí v nedostatočne vetraných priestoroch bez prúdenia vzduchu a práve priestory za nábytkom sa vyznačujú nízkym prúdením vzduchu. Vzniknúť môže aj na stenách, ktoré sú vonkajšie (fasádne alebo obvodové), pretože bývajú  chladnejšie oproti ostatným. Ak máte nábytok umiestnenú pri obvodovej stene je vysoká pravdepodobnosť, že sa vám môžu plesne objaviť.

Nedajte plesniam žiadnu šancu. Predísť ich vzniku môžete aj vďaka aktívnej stavebnej hmoty Nano Coat System®, ktorá bola vyvinutá špeciálnou nanotechnológiou.

Ide o jemnozrnnú pastovitú interiérovú stavebnú hmotu, ktorá znižuje riziko vzniku plesne. Napomáha k dosiahnutiu optimálnej vlhkosti v interiéri a zabraňuje kondenzácii vodných pár na povrchu vďaka vysokej porozite a priedušnosti materiálu. 

Na ktoré miesta v pracovni je potrebné aplikovať hmotu?

Nano Coat System® naneste predovšetkým na stenu za nábytkom, na všetky obvodové (fasádne, vonkajšie) steny alebo na miesta, kde sa vyskytujú tepelné mosty. Taktiež v okolí okien a dverí na balkón, pretože v ich okolí môže dochádzať ku kondenzácií vodných pár.

Ak už máte napadnutú stenu plesňou je dôležité najprv sa jej zbaviť a vykonať potrebné opravy konštrukcie steny, až potom aplikovať stavebnú hmotu. 

V kombinácií Nano Coat System®, pravidelného vetrania a rozloženia nábytku aspoň 10 -15 cm od steny, môžete účinne zabrániť vzniku plesní.

Nano Coat System® sa skladá z:

Nano PTpredstavuje hĺbkovú penetráciu, ktorá stabilizuje základy. Používa sa na  nasiakavé súdržné povrchy a aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano AM - používa sa na všetky ostatné povrchy,  kde nemôžeme použiť Nano PT. Teda na nenasiakavé súdržné povrchy ako sklo, železo a iné.  Aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano TC - slúži na opravu dier, špár a malých nerovností veľkosti do 3-4mm.

Nano Coat Home®finálna vrstva hmoty, ktorá sa aplikuje nerezovým hrebeňovým hladitkom na predpripravený ošetrený hladký povrch v hrúbke približne 2 mm. Po vyzretí povrch vybrúsime brúsnym papierom.

 

Aplikujeme ju v poradí: 

1. Nano PT alebo Nano AM,

2. Nano TC, ak je to potrebné na opravu povrchu,

3. finálna vrstva Nano Coat Home®.

Odporúčame

kontaktujte nás

VÁŠ KONTAKT PRE OTÁZKY O HELSKE ENERGY SAVE®:

ccs@helskeenergysave.com