Riešenie ako sa zbaviť vlhkosti v kuchyni aplikáciou Nano Coat Systému na problémových miestach
Language
Helske

Riešenie ako sa zbaviť vlhkosti v kuchyni aplikáciou Nano Coat Systému na problémových miestach

Kuchyňa patrí medzi miestnosti s najvyššou vlhkosťou v dome či byte. Napomáhajú tomu výpary, ktoré vznikajú pri varení. Častým sprievodným javom je aj kondenzácia vodných pár na povrchu stien, a to najmä na problémových miestach, kde sa nachádzajú napríklad tepelné mosty. To vedie k vzniku plesne, ktorá je nebezpečná pre naše zdravie. Do vzduchu totiž uvoľňuje spôory, ktoré spôsobujú alergické reakcie, zápaly horných dýchacích ciest, kašeľ, ekzémy či astmu. Z dlhodobého hľadiska je ich tvorba veľmi škodlivá pre naše zdravie.  

Ošetrite steny preventívne a eliminujte riziko vzniku plesne už na začiatku. Riešením je aplikácia stavebnej hmoty Nano Coat System®. 

Nano Coat System® je vyvinutý špeciálnou technológiou, založenou na nanoštruktúrach. Priedušný materiál zaistí, že steny prirodzene dýchajú a umožňuje prechod vodnej pary cez konštrukciu. Aplikáciou Nano Coat Systemu dokážete znížiť vlhkosť v kuchyni až o 10%. Zároveň zabraňuje kondenzácii vodných pár na povrchu steny, čím znižuje riziko vzniku plesní. Tento systém je vhodný do všetkých priestorov, v ktorých sa pracuje s jedlom, keďže spĺňa požiadavky EÚ pre certifikáciu materiálov vhodných pre styk s potravinami a má antibakteriálny povrch. Zároveň pohlcuje pachy, ktoré vznikajú pri varení.

Na ktoré miesta v kuchyni je potrebné aplikovať hmotu? 

Systém môžete aplikovať na všetky steny kuchyne vrátane stropu. Taktiež ho naneste aj na špalety v okolí okien a vstupov na balkóny, pretože práve tam dochádza k úniku tepla a kondenzácii vodných pár, ktorým Nano Coat System zabraňuje. Hmotu naneste aj na všetky obvodové (fasádne, vonkajšie) steny alebo na miesta, kde sa vyskytujú tepelné mosty. Výhodou systému je aj aplikácia na nenasiakavé podklady, ako sú kachličky, dlažba, mramor, sklo a podobne. 

Nano Coat System sa skladá z:

Nano PT -  predstavuje hĺbkovú penetráciu, ktorá stabilizuje základy. Používa sa na nasiakavé súdržné povrchy a aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano AM - používa sa na všetky ostatné povrchy, na ktoré nemôžeme použiť Nano PT. Teda na nenasiakavé súdržné povrchy ako sklo, mramor, kachličky a iné.  Obsahuje jemné čiastočky piesku a lepidlo, na ktoré sa veľmi dobre prichytí iný stavebný materiál. Aplikuje sa štetcom alebo valčekom.

Nano TC - slúži na opravu dier, špár a malých nerovností veľkosti do 3-4mm.

Nano Coat Home® – finálna vrstva hmoty, ktorá sa aplikuje nerezovým hrebeňovým hladitkom na predpripravený ošetrený hladký povrch v hrúbke približne 2 mm. Po vyzretí povrch vyhladíme brúsnym papierom.

 

Aplikujeme v poradí: 

1. Nano PT alebo Nano AM,

2. Nano TC, ak je potrebná úprava povrchu,

3. finálna vrstva Nano Coat Home®.

Udržať si zdravú kuchyňu je úplne jednoduché - aplikujte Nano Coat System® a nechajte steny prirodzene dýchať.

Odporúčame

kontaktujte nás

VÁŠ KONTAKT PRE OTÁZKY O HELSKE ENERGY SAVE®:

ccs@helskeenergysave.com